Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Hakkında

Adres:

Mithatpaşa Caddesi No:1606 İnciraltı Yerleşkesi / İzmir

Yol tarifi, adresi nerede?

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi aslında tıbbın iki ayrı branşıdır. Ancak bu iki branşta yapılan uygulamalar birbirini tamamlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda da iki branş koordineli olarak çalıştıkları için tek bir çatı altında kabul edilmektedir.  

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde, doğumsal veya travmalara bağlı olarak gelişen fonksiyon ve şekil bozukluklarının tedavi işlemleri uygulanmaktadır.  

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü estetik cerrahiden ayıran en önemli fark, bu alanda tedavinin uygulanması için şekil bozukluklarının yanı sıra işlev kayıplarının da olması zorunluluğudur. Oysa estetik cerrahide, herhangi bir sağlık sorununun olması gerekli görülmemektedir. Bu iki farklı disiplinin iş birliği ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uygulamaları yapılarak hem hastalıklar tedavi edilmekte hem de hastaların görünümlerine yönelik problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Kısacası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uygulanan ameliyatlar sayesinde, hastaların dokularında görülen işlev kayıpları yeniden kazandırılırken, istedikleri görüntüye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde tedaviler cerrahi girişimlerle yapılmaktadır. Hastanın ve hastalığın durumuna göre ameliyat sırasında kullanılan teknikler değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanılan cerrahi yöntemlerden bazıları ise açık ameliyatlar, kapalı ameliyatlar liposuction uygulamaları, enjeksiyon uygulamaları, gerdirme operasyonları, yama müdahaleleri şeklindedir. Bu alanda yapılacak cerrahi girişime, hastanın genel sağlık durumuna ve hastalığa göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. 

Hizmetler:

Damak Ameliyatı, Kafatası Ameliyatı, Kol İnceltme Ameliyatı, Göbek Ameliyatı, Dudak Ameliyatı, Ayak Küçültme, Silikon Kalça, Göğüs Kıllarından Saç Ekimi, Silikon Dudak, Kol Germe Ameliyatı, Lazerle Burun Estetiği, Çene Ucu Estetiği, AWT, Revizyon Burun Ameliyatı, Hilterapi, Kaş Arası Dolgu, Dudak Küçültme, Medikal Ayak Bakımı, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Lazerle Çatlak Tedavisi, Silikon Göğüs Ameliyatı, Lazerle Vajina Daraltma, Vizon Kirpik, Boyun Estetiği, Dermal Dolgu, Yüz Mezoterapisi, Göz Büyütme Ameliyatı, Karboksiterapi, Ütüleme Lazer, Popo Kaldırma, Lazerle Sivilce Tedavisi, Eksfoliasyon, Kalça Estetiği, Bacak Kalınlaştırma, Vajina Ameliyatı, Kıkırdak Delimi, Endopeel, Plexr, Medikal Cilt Bakımı, Çift Çene Ameliyatı, Thermage, Yağ Enjeksiyonu, HIFU, Jackknife, Enfraruj, Biodermogenesi, Gıdı Aldırma, Tummy Tuck, Bacak Ameliyatı, Abdominoplasti, Velashape, Ayak Bileği İnceltme, Penis Ameliyatı, Mikrodermabrazyon, Meme Protezi, Kirpik Gürleştirme, Nazolabial Dolgu, Cilt Tipi Testi, Fokuslu Ultrason, Göz Altı Torbası Ameliyatı, Ozon Sauna, Cosmelan, Estetik Dikiş, Kapalı Burun Ameliyatı, Asepsi, Dudak Kontürü, Saç Dövmesi, Septorinoplasti, Cilt Gençleştirme, Lazerle Leke Tedavisi, GRP, Bıyık Ekimi, Sütur, Göz Estetiği, Protez Göz, Göz Altı Dolgusu, Bacak Estetiği, Ultherapy, Masseter Botox, Lazer Liposuction, Led Maske, Migren Ameliyatı, Mikro Sinusektomi, Pasif Jimnastik, Penis Büyütme Ameliyatı, Saç Klonlama, Q Switch Lazer, Lipomatik, Piezo, Thulium Lazer, Dudak Estetiği, Elmacık Kemiği Dolgusu, İnfüzyon Pompası, Kulak Estetiği, Kanül, IPL Lazer, Yüz Estetiği, Yüz Zayıflatma, Yüz Gerdirme, Selülit Masajı

Hastalıklar:

Prognati, Mikrotia, Memenin İçe Dönük Olması, Parmak Kopması, Elmacık Kemiği Kırığı, Yüz Kırışıklığı, Çene Kırığı, Karın Çatlakları, Vücutta Yanma, Göğüs Sarkması, Vajina Yırtılması, Diastazis Rekti, Göbek Sarkması, Deri Sarkması, Pierre Robin Sendromu, Kaş Düşmesi, Yüz Sarkması, Yanak Sarkması, Poland Sendromu, Vajina Sarkması, Pençe El, Hipertelorizm, Lazer Yanığı, Burun kırılması, İç Dudak Sarkması, Asimetrik yüz, Göz kapağı sarkması, Yapışık parmaklılık, Skar, Vücut Çatlakları, Nevüs, Burun Düşmesi, Memede kist, Kraniosinostoz, Altı Parmaklılık, Ksantelazma, Tavşan dudak, Göz Altı Kırışıklıkları, Genital Bölge Kararması, Septum deviasyonu, Yanık, Kemerli Burun, Kepçe kulak, Güneş Yanığı, Yara, Ganglion kisti, Cilt lekeleri, Göz Altı Torbaları, Yağ bezesi

Anlaşmalı Kurumlar:

Ray Sigorta, Ziraat Sigorta, Sompo Sigorta, Zurich Sigorta, Güneş Sigorta, Acıbadem Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Mapfre Sigorta, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Ankara Sigorta, Ergo Sigorta

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları

Doç. Dr. Cenk Demirdöver
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,
Prof. Dr. Mustafa Yılmaz
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,
Prof. Dr. Ali Barutçu
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,
Prof. Dr. Can Karaca
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,
Ass. Dr. Hasan Güç
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,
Ass. Dr. Araz Salmanov
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,
Doç. Dr. Haluk Vayvada
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,
Prof. Dr. Adnan Menderes
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,