evim.com

Pedodonti Bölümü Hakkında

Adres:

Eskişehir Yolu 25. km Yapracık Mah. / Ankara

Yol tarifi, adresi nerede?

Pedodonti bölümü, çocuk diş sağlığı veya çocuk diş hekimliği olarak tanımlanmaktadır. Pedodonti bölümünde, 13 yaşının altındaki çocukların ve bebeklerin ağız sağlığı ile ilgili tedaviler uygulanmaktadır. 

Pedodonti çocuk diş hekimliği, çocuklarda süt dişlerinin çıkmaya başladığı dönemden itibaren başlamaktadır. Kalıcı dişler tamamlanana kadar geçen süre zarfında çocukların ağız ve diş sağlığı pediatrik diş hekimlerinin kontrolündedir.  

Pedodonti bölümünde 13 yaşından küçük çocukların süt dişlerinde veya kalıcı dişlerinde meydana gelen, tüm diş problemlerinin teşhis ve tedavisi uzman diş hekimi tarafından yapılmaktadır. Bu yaş aralığındaki çocuklarda; diş çekimi, diş kayıpları, dişlerin düzgün bir şekilde çıkmaması, çürük, diş etine gömülü kalan dişler, enfeksiyon ve diş eti problemleri gibi ağız ve diş sağlığını ilgilendiren pek çok hastalığın tedavisi uygulanmaktadır. 

Çocuk diş hekimliği bünyesinde uygulanan tedavi yöntemleri ise; koruyucu tedaviler, kanal tedavisi ve dolgu uygulamaları, ilaç tedavisi şeklindedir.

Pedodonti bölümünde yalnızca hastalıkların tedavisi değil, yukarıda da belirtildiği gibi koruyucu hekimlik uygulamalarına da yer ver verilmektedir. Erken çocukluk döneminden itibaren, kişilerin ağız ve diş sağlığının korunması bu tedaviler sayesinde mümkün hale gelmektedir. 

Pedodonti Doktorları