Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Nöroloji , Gastroenteroloji , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları , Psikiyatri , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Dermatoloji , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Aile Hekimliği , Radyoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Kulak Burun Boğaz , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Neonatoloji , Kalp ve Damar Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Göğüs Hastalıkları , Pratisyen , El Cerrahisi , Çocuk Psikiyatrisi , Acil Servis , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Mikrobiyoloji ...Daha fazla göster
0 Görüş

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü Hakkında

Adres:

Sanatoryum cad. Pınarbaşı mah. Ardahan sok. No: 25 Pınarbaşı/Keçiören/Ankara / Ankara

Yol tarifi, adresi nerede?

Anesteziyoloji ve reanimasyon anabilim dalı bütün cerrahi operasyonlar açısından ilk adımı oluşturmaktadır.

 Anesteziyoloji ve reanimasyon bölüm uzmanı, tıp fakültesinden mezun olmuş, bu anestezi ve reanimasyon dalında dört yıllık şekilde bir uzmanlık eğitimi almış, anestezi alanının pratik ve teoride bütün bilgilerini edinmiş, tekrar hayata döndürme kabiliyetini etkin olarak kullanabilen, ameliyat sonrası hastaya bakım sürecinde oldukça yetkin, üst seviyede tıbbi teknolojiyi kullanabilen, anestezi alanındaki bilgi ve kabiliyeti sayesinde hasta açısından ameliyat sürecini rahat ve güven içerisinde geçirmesine, doğru tedavi yöntemleriyle sağlıklı olmasına imkan veren kişidir.

Anestezi kelimesi, özel tıbbi bir terim olarak "duyusuzluk, hissizlik" anlamlarında kullanılmaktadır. Bu yüzden ameliyat sırasında hastalar için rahat ve ağrısız olarak geçen işlemlerdir. Hastalar açısından güvenilir bir cerrahi süreç geçirilmesi için duyunun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Ameliyat sırasında dolaşım, solunum gibi hayati işlevler de hastalar ve sağlık durumları açısından kontrol altında tutulmalıdır. 

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü Tanı ve Tedavi Prensipleri

Hasta sağlık durumlarının ameliyat öncesi süreçte detaylı olarak değerlendirilmesi, cerrahi operasyon bitip ameliyat sonrası hasta kişinin ağrısız olarak yatağına dönebilmesi için tıp alanında kullanılan modern tıp yöntem ve uygulamaları, son teknoloji olan anestezi cihazları ile tecrübeli bir anestezi doktoru ve ekibi tarafından uygulanır.

Buna göre cerrahi müdahale edilmesi gereken tüm hasta ve hastalıklar için anestezi uzmanının da onayıyla ameliyat süreci uygulanır. Bu noktada karaciğer, kalp, böbrek, akciğer transplantasyonu da bunlara dahil olacak şekilde bütün cerrahi bölümleri ameliyatlarında, endoskopi ünitesinde, girişimsel radyolojide, anjiografi laboratuvarı işlemleri söz konusu olduğunda ağrıyı ortadan kaldırmak için hastalara genel anestezi, sedasyon ve rejyonel anestezi uygulamaları, anesteziyoloji ve reanimasyon dalı uzmanları tarafından yapılır.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü Anestezi Uygulamaları

Anestezi bölümü prosedürlerine göre hastalar, anestezi polikliniklerinde operasyon öncesi tetkikleri sonuçları kontrol edilir, hasta muayeneleri gerçekleştirilir, operasyon açısından onay alınır. Ameliyat sonrasında da anestezinin etkileri, gerekli takip ve bakım süreçleriyle kontrol edilir.

Bununla beraber her cerrahi operasyon için anestezi, uygun ilaçlar ve tekniklerle farklı olarak uygulanır. Bu noktada uzman tarafından karar verilen ve uygulanan anestezi ilaç ve yöntemleri farklılık gösterebilir.

Anestezi uzmanı tarafından hasta kontrollü bir şekilde uyutulur. Bu süreçte bilinç kaybı yaşanır.

 

Hizmetler:

Kemik İliği Biyopsisi, Anestezi

Hastalıklar:

Refleks Sempatik Distrofi, Baş ağrısı

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Doktorları

Dr. Mehmet Şahap
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Ass. Dr. Gökhan Yılmaz
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Uzm. Dr. Reşide Aykent
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Ass. Dr. Aytaç Polat
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Uzm. Dr. Fatma Berçin
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Doç. Dr. Şaziye Özcan Şahin
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Uzm. Dr. Aysun Ülker Kurtay
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Dr. Faruk Savaş
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Uzm. Dr. Mehtap Honca Bakır
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Dr. Seher Altınel
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Dr. Aslı Kara Osman Memet
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Uzm. Dr. Necla Derelı
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Uzm. Dr. Semih Değerli
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,