Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu dikkati toplamada güçlük, aşırı hareketlilik, davranışları kontrol etmede güçlük ile belirti gösteren çocuklukta başlayan psikiyatrik bir bozukluktur. Tedavide farmakoterapi, psikoterapi, davranış terapisi ve alternatif tedaviler uygulanabilir.

Güneş lekesi, güneş ışınlarına gereğinden fazla maruz kalma sonucu ciltte oluşan lekelerdir. Tedavisi için kremler, ilaç kullanımı ve diğer tedavi işlemleri uygulanır.

H3N2, hepimizin bildiği, günlük hayatta gördüğümüz “grip” hastalığına sebep olan Influenza virüs ailesinden gelen bir virüstür. Tedavide öncelik aşıdır ve hastalıkta medikal tedavi kullanılır.

Genelde bulaşıcı hastalıklar bildirimi zorunlu hastalıklar kategorisine girmektedir. Genellikle antiviral ilaçlar ve antibiyotikler tedavide kullanılmaktadır.

Bağışıklık sistemnin yanlışlıkla vücudun kendi sağlıklı hücrelerine saldırması sonucu ortaya çıkan hastalıklara otoimmün hastalıklar denir. Tedavide amaç altta yatan hastalığı kontrol altına almaktır.