Uyuşma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Farklı nedenlere bağlı olarak ameliyat sonrası uyuşma gözlenebilmektedir. Ameliyat esnasında vücudun ağırlığının bir bölüme verilmesi sonucunda da uyuşma olabileceği gibi ameliyat komplikasyonuna bağlı olarak da uyuşmalar gözlenebilmektedir.  

Ayak uyuşmasının birçok nedeni bulunabilmektedir. Bunlar içinde en sık gözlenen durum bel fıtığı olabileceği gibi bunun dışında tuzak nöropatileri, varis ve romatizmal hastalıklar gibi nadir gözlemlenen nedenler de olabilir.

Hastalarda inme gibi durumların meydana gelmesi durumunda kafada karıncalanma dolaşım yetmezliğine bağlı problemleri işaret edebilmektedir. Bir doktora görünülmesinde yarar vardır.

Beyin uyuşmaları insanlarda psikolojik olmasının yanında fiziksel de olabilmektedir. İnsanlarda görülen aşırı stres, geçim kaygısı, kontrol edilemeyen sinir ve benzeri duygusal yoğunluklar sonucunda ve nörolojik problemler sebebiyle yaşanabilmektedir.

Uyuşma ile İlgili Makeleler

Uyuşma

Uyuşma ve karıncalanma hissi sinir hücre yapılarının aşırı uyarılması ya da hasar görmesi sonucunda meydana gelebilmektedir. Tedavi altta yatan nedene göre planlanmaktadır.

makaleyi incele