Özel Türkmenbaşı Tıp Merkezi Pratisyen

Nöroloji , Psikiyatri , Kardiyoloji , Dermatoloji , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Radyoloji , Dahiliye , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Kulak Burun Boğaz , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Pratisyen , Acil Servis , Çocuk Ürolojisi , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite ...Daha fazla göster
0 Görüş

Pratisyen Bölümü Hakkında

Adres:

2000 Evler Türkmenbaşı Bulvarı Botanik Evleri Osman Bey Apt C Blok No: 3/B / Adana

Yol tarifi, adresi nerede?

Pratisyen hekim, lisans düzeyinde 6 yıllık eğitim veren tıp fakültelerinden mezun olan kişilerin aldıkları unvandır. Üniversitede tıbbi eğitim almış ve Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı (TUS) kazanarak uzmanlığa geçiş yapmamış kişiler pratisyen doktor olarak tanımlanmaktadır. Tıp fakültesinden yeni mezun olan kişiler de göreve pratisyen hekim olarak göreve başlamaktadır.  

Pratisyen hekimler; devlet hastaneleri, özel hastanelerde görev yapmaktadır. Genellikle hastanelerin acil servislerinde pratisyen hekimler sağlık hizmeti vermektedir. Birtakım şartları yerine getiren pratisyen hekimler ise işyeri hekimliği ve aile sağlık merkezlerinde çalışma şansı bulmaktadır.  

Hastalara sağlık hizmeti veren pratisyenlerin pek çok görev ve sorumluluğu bulunmaktadır. Pratisyen hekimler görev yaptıkları sağlık kuruluşlarında, hastaların fiziksel olarak muayene edilmesi, hastalıklara teşhis ve ön tanı konulması gibi süreçleri yürütmektedir.  Pratisyen hekimlerin üstlendiği bir diğer görev ise laboratuvar testlerinin talep edilmesidir. Bu sayede muayene bulguları analiz edilerek hastalıkların teşhisi konulmaktadır. Bu doğrultuda pratisyen hekimler, ihtiyaç dahilinde hastalara ilaç reçete edebilmekte ve istirahat raporu verebilmektedir. Hasta bilgilerinin kaydı da pratisyenler tarafından tutulmaktadır.  

Hastalıklara karşı koruyucu hekimlik uygulamalarının yapılması, bireylerin beslenme, egzersiz gibi yaşam tarzı ve alışkanlıkları konusunda bilgilendirilmesi de pratisyen hekimlik mesleğinin sorumluluğundadır. Herhangi bir sağlık kuruluşunda görev yapan pratisyenler; hemşire, teknik eleman, teknisyen ve tüm sağlık personeli ile işbirliği halinde çalışmaktadır. Gerekli görülen durumlarda, hastayı uzman hekime yönlendirmekte pratisyenlerin görevleri arasında yer almaktadır. Uzmanlık gerektirmeyen hastalıkların tedavisi de pratisyen doktor tarafından yapılabilmektedir. 

Hastalıklar:

Bildirimi Zorunlu Hastalıklar, H3N2, Otoimmün Hastalıklar, Dikkat eksikliği

Anlaşmalı Kurumlar:

Ziraat Sigorta, Dubai Star Sigorta, Anadolu Sigorta, Sompo Sigorta, Ankara Sigorta, Groupama Sigorta, Aviva Sigorta, Mapfre Sigorta, Ergo Sigorta, Güneş Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Generali Sigorta, Ace European Sigorta, Halk Sigorta, Axa Sigorta, Eureko Sigorta, Ak Sigorta, Allianz Sigorta, Garanti Sigorta, İş Bankası, Yapı Kredi Sigorta

Pratisyen Doktorları

Dr. Abdulaziz Türk
Pratisyen,
Dr. Fatma Tuğba Demirci
Pratisyen,
Dr. Suat Sevgen
Pratisyen,
Dr. Göksel Börk
Pratisyen,
Dr. Veysel Doğan
Pratisyen,
Dr. Bahar Gül
Pratisyen,