Makatta kaşıntı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Makatta kaşıntı problemi ile karşı karşıya kaldıysanız, öncelikle evde uygulayabileceğini ve günlük yaşamında alışkanlık haline getirebileceğiniz basit yöntemleri denemeniz gerekmektedir. Bu basit yöntemleri denedikten sonra geçmeyen bir makat kalıntısı söz konusu ise mutlak suretle alanında uzman bir doktordan destek alınmalı ve hastalığın altında yatan sebebin ne olduğunun tespit ettirilmesi gerekmektedir. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra, doktorunuz sizi izlemeniz gerek yollar ve uygulamanız gereken şeyler konusunda bilgilendirecektir. Buradaki önemli noktalardan birisi ise kulaktan dolmak bilgilerle hareket etmemektir.

Makat kaşıntısı hastalığının tedavisi genellikle her bireye göre değişiklik gösterir. Çoğu insanda bir haftalık bir süreci gerektirir. Zaman içerisinde hastanın yakındığı şikayetleri giderek azalma gösterecektir. Bunu takiben ise toplamda yaklaşık olarak 6 haftalık bir tedavi ile tamamen iyileşme sağlanması mümkündür.

Makat kaşıntısı basit ve kolaylıkla giderilebilir bir hastalık gibi görünse de altında yatan sebebe bağlı olarak bir çok hastalığın belirtisi olabilir. Bu sebeple dikkatli bir şekilde alanında uzman bir doktor tarafından incelenmeli ve öncelikle altında yatan sebepler tespit edilmelidir. Bunu takiben gerekli tedaviler uygulanacaktır. Çünkü makatta kaşıntı, çok nadir olsa da bazı kanser türlerinin belirtisi olarak gösterilebilir.

Makatta kaşıntı ile İlgili Makeleler

Makatta Kaşıntı

Genellikle geceleri ve dışkılama yapıldıktan hemen sonra rahatsızlık vermeye başlayan makatta kaşıntı erkek ve kadınlarda sıkça görülür. Problemin nedenine göre ilaç ve kremler kullanılabilmektedir.

makaleyi incele