Kaçış sendromu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kaçış sendromu hastalığı, bulaşıcı hastalıklar grubunda yer alan bir hastalık değildir.

Kaçış sendromu tüm vücudu etkileyen sistemik bir hastalıktır. Vücutta kalp, akciğer ve iç organlar olmak üzere birçok organı etkiler. Bu nedenle kişide ciddi belirtilere neden olacaktır. Tedavi edilmeyen hastalarda bu belirtiler daha da ilerleyecek ve kişinin ölümüne yol açacaktır. Yapılan çalışmalar, kapiller kaçış sendromunun ölüm oranın ciddi derecede yüksek olduğu kanıtlamıştır.

Kaçış sendromu etkileri çok ciddi olup, teşhisi o kadar da kolay olmayan bir hastalıktır. Nadir görülmesi nedeniyle ilk olarak belirtilere neden olan diğer sebepler düşünülecektir. Hastaya yapılacak olan fizik muayene, laboratuvar testleri, görüntüleme yöntemleri ve tıbbi öyküde semptomların tekrar ettiğinin öğrenilmesi ile teşhis konur.

Kaçış sendromunun nedeni tam olarak bilinmemektedir. Yani hastalığın birçok etkeni vardır ama genetik geçişli olup olmadığı tam olarak söylenemez.

Kaçış sendromu ile İlgili Makeleler

Kaçış Sendromu

Kaçış sendromu, kılcal damarların içinde sıvı ve protein kaybı olduğu için meydana gelir. İlaç ve tedavi yöntemi olmamakla beraber semptomlara göre tedavi edilmektedir.

makaleyi incele