İndigo Sendromu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İndigolu çocuklara karşı ailenin duruşu oldukça önemlidir. Bu yüzden onlarla iletişim kurarken daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Onları küçümsemeden saygılı bir şekilde etkileşim kurmaya özen göstererek sağlıklı bir ilişki sağlamalıdırlar.

İndigolu çocuklarla otizmli çocuklar tamamen birbirinden farklıdır. Otizmli çocuklar genel olarak içine kapanık ve insanlarla iletişim kurmakta zorlanırlar. Ancak indigolu çocuklar tamamen sosyal olup bir ortama girdiklerinde hiçbir şekilde yabancılık çekmezler.

Bilimsel olarak herhangi bir kanıt olmamasına rağmen bu tür çocukların dünyaya bir amaç için geldiği savunulmaktadır. Sistem çocukları görülen indigolu çocuklar insanlığı daha ileri seviyeye taşıyarak dünyayı değiştirecekleri söylenmektedir.

İndigo sendromunu kolay bir şekilde anlamak için çocukların gözlerine bakmak bazen yeterli olabilir. Onların gözlerinde her zaman net ve keskin bakışlar görebilirsiniz. Anlamlı bakışların yanı sıra diğer akranlarından daha farklı davranışlar sergileyerek onlara çok fazla uyum sağlayamazlar.

İndigo Sendromu ile İlgili Makeleler

İndigo Sendromu

İndigo sendromu çocukların kendi yaşıtlarından farklı olarak sıradışı, olağanüstü ve üstün özelliklere sahip olması olarak tanımlanmaktadır. Tedavi psikiyatrik yardım ve psikoterapi yöntemleriyle uygulanabilir.

makaleyi incele