İmpetigo ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İmpetigo bakteri kaynaklı bir cilt hastalığıdır. Bu sebeple tedavisi için antibiyotik gereklidir. Antibiyotik kullanan hastalarda 7 ila 10 gün arasında bir süre ile iyileşme görülmektedir. Tedavi edilmeyen vakalarda hastalık daha ilerleyebilir ve vücudun başka bölgelerine yayılabilir. Tedavi edilmeyen hastalarda hastalık kendiliğinden geçmez.

İmpetigo antibiyotik tedavisini düzenli alan bir hasta için 7 ila 10 gün arasında iyileşen bir hastalıktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yaralar iyileşse bile tedaviye doktorunuzun belirttiği süre boyunca devam etmektir. Aksi takdirde hastalık tekrar eder. Tedavi almayan hastalar için kendiliğinden iyileşme beklenmez.

İmpetigo sıklıkla çocukluk çağında görülen bir cilt hastalığıdır. Hastalık bakteri kaynaklıdır. Ciltte oluşan küçük sıyrıklardan giren bu bakteriler hastalığa sebep olur. İmpetigo her yaşta insanları etkileyen bir hastalıktır. Fakat en çok görülen yaş aralığı 2 ila 6 yaş arasıdır.

İmpetigo ile İlgili Makeleler

İmpetigo

İmpetigo, cildin üst katmanını tutan bakteri grubunun neden olduğu bulaşıcı bir hastalık olduğundan tedavisi antibiyotiktir.

makaleyi incele