Hamilelikte Yeşil Akıntı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelikte yeşil akıntıya neden olan sağlık sorunu tedavi edilmediği takdirde hem anne hem de bebek açısından bazı sağlık sorunlarının oluşmasına neden olabilir. Yeşil veya sarı vajinal akıntıya cinsel yolla bulaşan bir hastalık neden oluyorsa, anne bebek zarar görür ve doğum esnasında bebeğe çeşitli enfeksiyonlar bulaşabilir. Ayrıca vajinal enfeksiyonlar tedavi edilmediğinde erken doğuma ve bebeğin ölümüne neden olabilir.

Hamilelik sürecinde anne adayında meydana gelen yeşil akıntı, hamilelik belirtilerinden biri değildir. Hamilelikte veya normal hayatta yeşil renkte vajinal akıntı normal değildir. Bu tür akıntı, çoğunlukla bakterilerin neden olduğu enfeksiyonun ilk belirtilerinden biridir. Bu nedenle yeşil veya sarı vajinal akıntıyla birlikte tahriş ve kızarıklık gibi belirtiler de söz konusuysa, cinsel yolla bulaşan hastalıkların bir işareti olabilir.

Hamilelikte Yeşil Akıntı ile İlgili Makeleler

Hamilelikte Yeşil Akıntı

Hamilelikte sarı yeşil akıntılar, olağan bir durum olmadığından dolayı, genellikle ciddi vajinal enfeksiyonların bir işareti kabul edilir. Genellikle antibiyotikle tedavi edilir.

makaleyi incele