Hamilelikte Sinir Krizi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelikte sinir krizi aşırı stresli olmaya bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu dönemde stres seviyesinin artması hem anne adayının hem de bebeğin ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Doğum sonrasında da bebeğin ruh sağlığında olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Gebelik döneminin ilk 3 ayı içinde aşırı stresli yaşam ve sinir krizi bebeğin vücut gelişiminde doğumsal hastalıklar oluşumuna yol açabilir.

Gebelikte sinir krizi bir olaydan sonra ani bir şekilde ortaya çıkabilir. Ayrıca anne adayının uzun bir önem yoğun stres altında kalması da sinir krizini tetikleyebilir. Anne adaylarında sinir krizi 20-60 dakika arasında sürecektir. Strese yol açan neden ve kişiye göre sinir krizi süresi değişebilir. Sinir krizi her anne adayında tekrar edebilir. Anne adayının o an ortam değiştirmesi ve rahatlatılması sürenin daha kısa olmasını sağlar. Sinir krizi süresi kişiye ve duruma göre değişiklik gösterir.

Hamilelikte Sinir Krizi ile İlgili Makeleler

Hamilelikte Sinir Krizi

Hamilelikte sinir krizi, anne adayının çeşitli sebeplerle gergin bir ruh haline bürünmesidir. Tedavi ilaç, antidepresan ve terapi gibi birçok yöntemi içermektedir.

makaleyi incele