Hamilelikte Sarı Akıntı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Rahimde bebeğin gelişmesi ile birlikte akıntı meydana gelmektedir ancak sarı akıntı bir enfeksiyona işarettir. Bu nedenle sarı akıntı doğrudan hamilelik belirtisi olarak görülmemektedir. Sarı akıntı enfeksiyona işaret ettiği için mutlaka tedavi edilmelidir.

Hamilelikte sarı akıntı görülüyorsa altında mutlaka bir problem olduğunu işaret etmektedir. Sarı akıntının yanı sıra sızı kaşıntı gibi belirtiler de görülüyorsa bu durum hem anne adayı hem de bebek için tehlikeli olabilmektedir.

Bebek geliştikçe anne adayında vajinal akıntı daha fazla görülmektedir. Ancak sarı ve kokulu akıntılar, enfeksiyondan dolayı ortaya çıktıkları için bebek için zararlı olabilir. Bu yüzden akıntının rengi ve kokusuna göre mutlaka uzman bir doktora başvurulması gerekir.

Hamilelikte sarı akıntı olur mu sorusunun cevabı pek çok anne adayı tarafından en çok merak edilen sorudur. Bu dönemde normal beyaz ve akışkan akıntılar 6 ile 8. haftalar arasında görülmektedir. Ancak sarı akıntı bir enfeksiyon oluştuğu zaman anne adayında görülmeye başlar.

Hamilelikte Sarı Akıntı ile İlgili Makeleler

Hamilelikte Sarı Akıntı

Hamilelik başlangıcında sarı akıntı ya da gebeliğin son ayında sarı akıntı gelmesi enfeksiyona işaret olabilmektedir. Tedavi fitil, krem ve antibiyotik ilaç ile yapılabilir.

makaleyi incele