Hamilelikte Alerji ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelikte alerji rahatsızlığının teşhisinin ardından uygulanan tedavi yöntemleri arasında ilaç tedavisi de bulunmaktadır. Bu kapsamda anne adayı ve bebek sağlığına zararı olmayacak alerji hapları tercih edilmektedir. Uzman doktor, anne adayında gerekli testlerin uygulanması sonucu, uygun ilaç tedavisini uygulayabilmektedir.

Hamilelikte alerji testi yapılmasında tıbbi açıdan herhangi bir problem yoktur. Bebeğin ilk 3 aylık gelişim süreci dışında, anne adayına alerji testi uygulanabilir. Bu durum acil olmadığı sürece çoğu uzman doktor tarafından tercih edilmemektedir.

Hamilelikte ortaya çıkan hormonal değişiklikler, birçok alerjiyi de beraberinde getirmektedir. Bu durumda hamilelikte alerjik reaksiyonlar da görülebilmektedir. Hamilelikte, cilt, akciğer ve sindirim sistemi olmak üzere, vücutta pek çok noktada alerji görülebilmektedir.

Hamilelikte Alerji ile İlgili Makeleler

Hamilelikte Alerji

Hamilelikte alerji genellikle, östrojen ve progesteron hormonu nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. İlaç tedavisi, iğne tedavisi ve diyet gibi tedavi seçenekleri vardır.

makaleyi incele