Gebelikte Migren ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelikte migren tutarsa uygulanabilecek birkaç çözüm mevcuttur. Bunların başında anlık rahatlama sağlamak için doktor onayı ile birlikte basit ağrı kesicilerin kullanımı gelmektedir. Migren atakları sırasında karanlık bir ortamda dinlenmek de faydalı olabilmektedir. Ayrıca bazı genel davranışlar da migren ataklarını azaltmaya yardımcı olabilmektedir. Bunlar arasında düzenli uyku, günlük yeterli su tüketimi, fazla kafein tüketiminden kaçınma gibi maddeler bulunmaktadır.  

Hamilelikte meydana gelen hormonal değişiklikler anne adayında migren ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Hamilelikten önce de var olan migren durumlarının ise seyrini değiştirebilmektedir. Kimilerinde hamilelikte migren atakları artış gösterirken kimilerinde yok denecek kadar azalabilmektedir. Bu durum tamamen kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Gebelikte Migren ile İlgili Makeleler

Gebelikte Migren

Migren, beyinde genişleyen damarlardan kaynaklı olarak gelişen bir ağrıdır ve gebelikte bu durum artış gösterebilir. Tedavi akupunktur, ilaç tedavisi ve migren bantlarıyla yapılabilmektedir.

makaleyi incele