Gebelikte Kalp Ağrısı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kalp ağrısı hamilelik döneminde oluşan fizyolojik değişikliklerden dolayı sıklıkla anne adayları tarafından karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Bu sorun genellikle zararsızdır. Ancak altta yatan herhangi bir sağlık problemi olabileceğine karşı mutlaka doktor kontrolünden geçilmesi gerekir.

Hamilelikte kalsiyum eksikliği için bireyler doktor kontrolünde çeşitli vitamin takviyeleri kullanmaktadırlar. Bu dönemde özellikle de kalsiyum eksikliği ile birlikte yer alabilecek olan ve kalsiyum eksiliğine iyi gelecek olan en iyi vitamin ise D vitaminidir. Ancak gebe vitamin gibi takviyeleri almadan önce mutlaka bir uzmana giderek vitamin almalıdır.

Gebelik döneminde kalp hızında görülen artış oldukça normal karşılaşılan bir durumdur. Bu süreçte anne adayının kan miktarında bebeğin besin ve oksijenini karşılayabilmesinden dolayı artış meydana gelmektedir. Bu yüzden de kalp atışında da artış meydana gelebilmektedir.

Gebelikte Kalp Ağrısı ile İlgili Makeleler

Gebelikte Kalp Ağrısı

Gebelik döneminde anne adaylarının fizyolojik olarak değişim yaşamasından dolayı kalp ağrısı veya nefes darlığı gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Tedavi nedene göre, oral ve kan sulandırıcı ilaçlarla yapılabilir.

makaleyi incele