Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Radyoloji , Dahiliye , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Neonatoloji , Kalp ve Damar Cerrahisi , Çocuk Endokrinolojisi , Çocuk Nörolojisi , Çocuk Psikiyatrisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Çocuk Hematolojisi , Çocuk İmmünolojisi , Tıbbi Biyokimya , Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları , Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi ...Daha fazla göster
0 Görüş

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

15 Temmuz Mahallesi 148063. Caddesi No:4 / Gaziantep

Yol tarifi, adresi nerede?

Gaziantep’te hizmet veren hastanenin B bloğunun temelleri, kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak 1953 yılında atılmıştır. 1967 yılında devlet hastanesi yeni binasına geçildikten sonra Opr. Dr. Hayri Ayaz Başhekimliğinde 50 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmiştir. 1980 yılında hastanenin yatak kapasitesi 100’e çıkarılmıştır. 1982 yılında hastanede tüp patlaması sonucu yangın çıkmıştır ve o dönemde Gaziantep Çocuk Hastanesi’nin üst katında hizmet verilmeye başlanmıştır.

1983 yılında hastane yeniden yapılarak aile planlaması ve hemşire lojmanı ek binası olarak kullanımına başlamıştır ve hastane yatak sayısı 125’e çıkarılmıştır. 1987 yılında başhekimlik ve devlet hastanesi birleşmiştir. 1989 yılında ise tamamen devlet hastanesi olarak hizmetine devam etmiştir. 1999 yılında Batalhöyük civarında 75. Yıl Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi adı altında sağlık hizmeti sunulmuştur. 2003 yılının Eylül ayında Batalhöyük mevkiindeki hastane binasına tekrar taşınılmış ve 125 olan yatak sayısı 180’e ulaşmıştır.

2012 yılında hastanenin adı Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Hastanenin A Bloğunda 125 yataklı çocuk hastanesi olarak hizmet verilmektedir. Hastane 125 yatak kapasitesini 200 daha sonra ise 368’e çıkarmıştır. Hastanenin ilk semt polikliniği 2005 yılı şubat ayı içinde hizmete girmiştir. 2007 yılında artan hasta taleplerinin üstüne Batalhöyük bölgesinde bulunan yeni binasının inşaatına başlanıp, 2008 yılında hizmete girmiştir. 2016 tarihi itibari ile Gaziantep Çocuk Hastanesi ile Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi birleşip, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak sağlık hizmeti vermeye başlamıştır. 656 yatak kapasitesi olan hastanenin, 137 yoğun bakım yatağı, 519 standart yatağı ile hizmet vermektedir. Hastanede çocuk romatolojisi, çocuk psikoloji polikliniği, çocuk nöroloji, çocuk kardiyoloji, çocuk izlem merkezi, çocuk hematoloji bölümleri bulunmaktadır. Gaziantep Çocuk Hastanesi’nden randevu almak için 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ya da iletişim numarası tercih edilmektedir.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, D Vitamini, Kişilik Testi, Folik Asit, Omega 3, Trigliserid, Spiral, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Hamilelik Testi, Kreatinin, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), B12 Vitamini, Melatonin, Karbonhidrat, Lökosit, Hba1c, Dopamin, Potasyum, E Vitamini, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, ALT, Normal Doğum, Sedimantasyon, EKG, Beta HCG, Biotin, Eritrosit, Testosteron, Libido, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Tomografi, CRP, Kök Hücre Tedavisi, Tüp Bebek, Kürtaj, Alerji Testi, RF, B Vitamini, Bakır, EOS, Kortizon, Çinko, TSH, Anjiyo, Hemogram, Homeopati, Check Up, İlk Yardım, B6 Vitamini, Bilirubin, A Vitamini, Progesteron, Kalsiyum, Fosfor, Ultrason, Prolaktin, Öfke Kontrolü, Sodyum, Ürik Asit, Ameliyat, EMG, K Vitamini, Mamografi, Regresyon, Selenyum, Üre, Sezaryen Doğum, Laparoskopi, Östrojen, Estradiol, Smear Testi, Oksitosin, EMDR, Ovulasyon Testi, ALP, ASO, Torch, Glutamin, Klor, Kortizol, Lityum, MPV, PT, HBSAG, MCV, HCT, Serbest T4, BNP, MCH, Glukoz, Mono, Troponin, Bilişsel Davranışçı Terapi

Doktorlar

Op. Dr. Cüneyt Süleyman Karakuş
Çocuk Cerrahisi,