evim.com

Dudak Morarması ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Dudak morarmasını engelleyebilmek – önleyebilmek adına ısı, ışık ve hava gibi unsurlara karşı bahsi geçen bölgenin sürekli olarak korunması gerekmektedir. Bunu sağlayabilmek için ise özellikle güneş koruma özelliği olan dudak balmlerinden ya da nemlendirici özelliği bulunan koruyucu yağları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dengeli bir şekilde beslenip vücudunuzun direncini yüksek tutabilirsiniz ve kan hücrelerinizi güçlü hale getirebilirsiniz. Bedeniniz için gerekli olan tüm mineraller ve vitaminleri doğru beslenme ile sağlayabilirsiniz. Bu direnç sayesinde dudaklarınız morarmayacak ya da morarmalara karşı daha güçlü olabilecektir.

İçilen suyun klorlu olmamasına özen göstererek ve eğer ki sigara ya da alkol kullanıyorsanız bu alışkanlıklarınızı bir kenara bırakarak dudaklarınızda morarma ya da kararma olmasını önleyebilirsiniz. Günlük olarak tüketilen su miktarını arttırmak ve dengeli tutmak da oldukça verimli olacaktır.

Dudak Morarması ile İlgili Makeleler

Dudak Morarması Nedir?

Kandaki oksijen basıncının düşmesini takiben, hemoglobine bağlı olarak oksijen miktarının düşmesi ile birlikte dudak, ağız içi gibi hassas bölgelerde dudak morarması oluşur.

makaleyi incele

Dudak Morarması Tedavisi

Dudak morarması tedavisi gayet kolay tedavi edilebilen ve doktor reçetesiyle evde atlatılabilir bir hastalıktır.

makaleyi incele