Bebeğin Kan Kusması ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bebeklerin kan kusması oldukça önemli bir durumdur. Kusmanın sıkça tekrarlandığı durumlarda altında ciddi sorunların yattığının belirtisi olabilir. Genellikle uzman doktorlar kan kusmanın tekrarlandığı durumlarda vakit kaybetmeden hastaneye başvurulması gerektiğini önermektedir.

Bebeklerde kan kusması meydana geldiğinde yapılması gereken ilk şey yardım ekiplerinin aranmasıdır. İlk müdahale mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Bundan dolayı da kan kusması meydana geldiği anda vakit kaybetmeden acil yardım ekibi aranmalıdır.

Bebeğin normal kusmasının yanı sıra kanlı bir şekilde kusuyorsa bu durum tehlikeli olabilir. Bunun yanı sıra kusmayla birlikte ateş, huzursuzluk ve ağlama gibi belirtiler de görülüyorsa mutlaka uzman bir doktora başvurulması gerekir. Böylece kusmaya neden olan sebepler bulunarak tedavi süreci başlar.

Bebeklerde kan kusmasını önlemek için bebeği çok fazla beslememek gerekir. Bebeğe çok fazla besin vermek bebeğin sindirim sistemine zarar verebilir. Bundan dolayı da bebeği çok fazla beslememeye özen gösterilmesi gerekir.

Bebeklerde kan kusması pek çok belirtilere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Genellikle kan kusan bebekte sıklıkla koyu renkte dışkı görülmektedir. Ayrıca idrar çıkışının az olması da bebeğin kan kusmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bebeğin Kan Kusması ile İlgili Makeleler

Bebeğin Kan Kusması

Yeni doğan bebeğin kan kusmasının başlıca nedeni gastrointestinal sistemden kaynaklanmaktadır. Nedene göre ilaç, serum ve endoskopi gibi tedaviler uygulanabilir.

makaleyi incele