Bebeğin Ağzından Köpük Gelmesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Diş çıkartmak için daha erken olan 2 ila 3 aylık bebeğin ağzından köpük gelmesinin nedeni diş etlerinin altında büyümeye çalışan dişler olabilir. Fakat zehirlenme, havale, epilepsi ve reflü gibi hastalıkların da belirtisi olabilme ihtimaline karşı bir uzmana gidip muayene edilmesi gerekmektedir. Uzman tarafından belirlenen tedavi yöntemi ile süreç kolayca kontrol altına alınır.

Uyurken bebekte ağızdan köpük gelmesi eyleminin birçok sebebi mevcuttur. Bu en çok reflü olarak bilinse de bebeğin içerisinde bulunduğu döneme göre değişiklik gösterir. Örneğin 1 aylık bebeğin ağzından köpük gelmesinin sebebi pamukçuk olarak bilinir. 6 ila 7. ayda görülen köpüklenme diş çıkarma sebebiyledir. Onun dışında ortaya çıkan köpüklenmeler bazı rahatsızlıkların habercisi olabilir. Bu durumda bebek uyurken ağzından köpük çıkıyorsa uygun teşhis için bir sağlık kuruluşuna gitmelidir.

Bebeğin Ağzından Köpük Gelmesi ile İlgili Makeleler

Bebeğin Ağzından Köpük Gelmesi

Bebeklerin iletişim becerileri oturmadığı anlarda sorunlarını dile getirmek için kullandıkları yöntem  ağızlarından köpük gelebilir. Tedavi altta yatan sebebe göre bir çok yöntem içerebilir.

makaleyi incele