Acıbadem Altunizade Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Psikoloji , Gastroenteroloji , Nöroloji , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları , Hematoloji , Psikiyatri , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Diyetisyen , Dermatoloji , Romatoloji , Nefroloji , Üroloji , Odyoloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Radyasyon Onkolojisi , Aile Hekimliği , Radyoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Algoloji , Ağız ve Diş Sağlığı , İmmünoloji , Kulak Burun Boğaz , Yoğun Bakım , Nükleer Tıp , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Neonatoloji , Çocuk Genetik Hastalıkları , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Girişimsel Radyoloji , Göğüs Hastalıkları , Spor Hekimliği , Çocuk Endokrinolojisi , Çocuk Nörolojisi , El Cerrahisi , Çocuk Psikiyatrisi , Göğüs Cerrahisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Koroner Yoğun Bakım , Çocuk Gastroenteroloji , Çocuk Hematolojisi , Çocuk İmmünolojisi , Tıbbi Onkoloji , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Ağız Diş ve Çene Cerrahisi , Tıbbi Mikrobiyoloji , Çocuk Ürolojisi , Çocuk Kardiyolojisi , Çocuk Nefrolojisi , Gastroenteroloji Cerrahisi , Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi , Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları , Çocuk Onkolojisi , Çocuk Romatolojisi , Çocuk Yoğun Bakımı , Doku ve Organ Nakli Merkezi , Tıbbi Patoloji , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi ...Daha fazla göster
0 Görüş

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:49 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Jinekolojik onkoloji cerrahisi, kadın genital bölgesi ile ilgili oluşan kanser ve kanser öncüsü lezyonların cerrahi tedavisini gerçekleştiren bilim dalıdır. Kanser tanısı konulan hastaların cerrahi tedavisi, jinekolojik onkoloji cerrahisi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Jinekolojik onkoloji cerrahisi, tanı ve tedavi sürecinde radyasyon onkolojisi başta olmak üzere pek çok bilim dalı ile ortak çalışma yürütmektedir.

Jinekolojik onkoloji, kadın üreme organında meydana gelen kanserlerin tanı ve tedavisini gerçekleştiren bilim dalıdır. Birçok neden ile oluşan kanserli hücrelerin, kadın genital bölgesinde bulunması, jinekolojik onkoloji tarafından değerlendirilir.

Jinekolojik onkoloji doktorları, gerekli görülmesi halinde cerrahi tedavi önerebilmektedir. Bu durumda hasta ile jinekolojik onkoloji cerrahisi doktorları ilgilenmektedir.

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Tedavi Planlaması

Kadın genital bölgesinde, kanser veya tümör belirtisi görülmesi halinde, uzman jinekolog muayenesi yapılması gerekmektedir. Fiziksel muayenenin ardından, uzman jinekolojik onkoloji doktoru tarafından gerekli tetkikler istenir. Uygulanan tetkiklerin sonucu doğrultusunda ise hastaya uygun olacak tedavi yöntemi belirlenmektedir.

İstenilen tetkikler arasında biyopsi (kanserli bölümden parça alınması) bulunuyorsa, bu işlem jinekolojik onkoloji cerrahisi uzman doktorları tarafından gerçekleştirilmektedir. Alınan biyopsi ile teşhis gerçekleştirilir ve tekrar uygun görülmesi halinde kanserli organ cerrahi yöntemler ile tedavi edilir. Cerrahi tedavi sürecini de aynı biçimde, jinekolojik onkoloji cerrahisi hekimleri gerçekleştirmektedir.

Jinekolojik onkoloji cerrahisi, kanser tanı ve tedavisi gerçekleştirilen hastanelerde bulunmaktadır. Onkoloji ve üniversite hastanelerinin yanında, bazı özel hastane ve kliniklerde de bulunmaktadır.

Hizmetler:

Minimal İnvaziv, Marsupializasyon, Da Vinci Robotik Cerrahi, Salpenjektomi, Sıcak Kemoterapi, Konizasyon, Vajina Ameliyatı, Jackknife, Eksizyonel Biyopsi, Ooferektomi, LEEP, Asepsi, Kist Ameliyatı, Estetik Dikiş, Sütur, Rahimden Parça Alınması, TAH BSO, Vajinal Ultrason, İnfüzyon Pompası, Serklaj, Kanül, Reanimasyon, Hipertermi, Meme Muayenesi, AMH Testi, Tahlil, Enteral Beslenme, Klemp, Histerektomi, Palyatif Bakım, Lokal Anestezi, Histeroskopi, Kateter, Biyopsi, Smear Testi, Ameliyat, Check Up, Tomografi

Hastalıklar:

Skuamöz Hücreli Karsinom, Endometriozis, Metastaz, Meme kanseri, Kanser

Anlaşmalı Kurumlar:

Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Ak Sigorta, Acıbadem Sigorta

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Doktorları

Prof. Dr. Fuat Demirkıran
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi,
Doç. Dr. Osman Temizkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi,
Prof. Dr. Serkan Erkanlı
Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi,