Acıbadem Altunizade Hastanesi Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi

0 Görüş

Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:49 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Çocuk beyin ve sinir cerrahisi bölümü, çocukluk döneminin girişim yapılması gerektiren çocuk omurilik, beyin ve sinir hastalıkları ile ilgili olan; bu nöroşirurji hastalıklarının tanı ve tedavi yöntemlerini araştırıp uygulayan özel bir tıp branşıdır.

Pediatrik hastalar için kesintisiz bir şekilde hizmet veren çocuk beyin ve sinir cerrahisi alanı, diğer tıp branşları ile birlikte hareket eder. Alanında tecrübeli bir cerrahi ekibi, yenidoğan ile çocuklar için yoğun bakımlar, özel çocuk nöroşirurji hastalıkların servisi, son teknolojik yapıda oluşan ameliyathaneleri ile kompleks veya basit her türlü farklı hastalık üzerine kısa zamanda aktif olarak çözüm sunar.

Pediatrik nöroşirürji alanı, hem yenidoğan hem de çocukluk çağındaki hastaların beyin, sinir sistemi, beyin omurilik rahatsızlıkları ve damar hastalıkları gibi bu branşa dair farklı hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir. 

Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi Tedavi Prensipleri

Doğum süreci içerisinde ya da daha sonradan oluşan beyin ve sinir cerrahisi hastalıkları ile ilgili teşhis, tanı, tedavi ve bakım süreçleriyle ilgilenilir. Bu noktada anne karnından tam olarak 18 yaşına gelene kadar geçen zaman içinde bütün çocuklar, bu pediatrik nöroşirürji bölümü kapsamında değerlendirilmektedir; hasta, özel teknolojik imkânlarla teşhis ile tedavi aşamalarına dahil edilir.

Farklı farklı tedavi teknikleri ve özel cerrahi girişimler de aynı şekilde pediatrik nöroşirürji bölümü kapsamında gerçekleşmektedir. İlk başta da omurilik ve beyin tümörleri olmak üzere türlü hastalıkların tedavisi hedeflenir.

Çocukluk çağındaki hastaların beyin ve sinir hastalıkları bölümü, daha anne karnındaki bebeklerde başlar ve ergenlik sürecine dek devam eden çocukluk dönemindeki bireylere kadar tüm beyin ve sinir rahatsızlıklarının tetkiklerinin yapılması, tanı konulması, teşhis-analiz süreci, tedavi ve bakım süreçleri gibi tüm hasta tedavi uygulamalarını gerçekleştirir. Ayrıca hasta tedavi sürecinin sonrasında da sürekli olarak bir nöroşirürji bölümü tarafından takip altında olmalı ve gerekli müdahaleler sağlanmalıdır.

Hizmetler:

Omurilik Ameliyatı, Jackknife, Asepsi, Estetik Dikiş, Sütur, Kanül, Reanimasyon, Mini Mental Test, Lomber Ponksiyon, Klemp, Enteral Beslenme, Lokal Anestezi, TMS, Kateter, Beyin Ameliyatı, Ameliyat

Hastalıklar:

Kafatası Şekil Bozuklukları, Koroid Pleksus Kisti, Hipofiz Bezi Tümörü, Hipertelorizm, Düz Kafa Sendromu, Ensefalosel, Kibas, Omurilik daralması, Düşük ayak, Kavernom, Sırt fıtığı, Spinal stenoz, Spastisite, Beyinde kist, Tay sachs, Beyin ödemi, Sol El Uyuşması, Sağ Kol Uyuşması, Hipofiz adenomu, Konuşma bozukluğu, Parapleji, Beyincik sarkması, Sinir Sistemi Hastalıkları, Sol Kol Uyuşması, Sol kol ağrısı, Spina bifida

Anlaşmalı Kurumlar:

Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Ak Sigorta, Acıbadem Sigorta

Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları